Ubrania damskie: jak poradzić sobie z plamami?

Zauważyłaś, że masz plamę na swoich elementach garderoby? A może myślisz o tym zagadnieniu zawczasu, aby w razie czego być przygotowana na rozmaite scenariusze? Poznaj zatem tajniki usuwania plam z elementów garderoby.

Im szybciej podejmiesz działania, tym lepiej

ubrania damskie

Kiedy warto usuwać plamy? Twoje ubrania damskie po imprezie u znajomych nie prezentują się do końca odpowiednio? Ogólna zasada jest taka, że im szybciej podejmiesz odpowiednie działania, tym dla Ciebie lepiej. Jeśli plama będzie zaschnięta, to oczywiście jest zdecydowanie trudniej o szybkie uporanie się z nią. Dlatego warto w mig podejmować odpowiednie kroki. Trzeba jednak tutaj stosować właściwe produkty. Nie jest sztuką wybrać np. pierwsze z brzegu detergenty itp. Jeśli postawisz na nieodpowiednie specyfiki i zastosujesz je w zbyt dużych ilościach, to Twoje efekty mogą przynieść więcej szkód niż pożytku.

Jak zwalczać tłuste plamy?

Co zatem stosować? Jeśli ubrania damskie mają np. tłuste plamy, to warto zdecydować się na kilka produktów, które najprawdopodobniej znajdziesz w swoim domu lub mieszkaniu. Chodzi o:

  • sól
  • sodę oczyszczoną
  • mąkę ziemniaczaną

Jak zastosować poszczególne produkty? Jeśli chodzi o sól, to trzeba ją wymieszać z alkoholem w stosunku 1:4. Potem przy pomocy np. nieużywanej szczoteczki do zębów warto nałożyć roztwór na tłustą plamę. Pamiętaj o tym, by pocierać tkaninę do momentu, kiedy plama powoli zacznie znikać. Należy to jednak robić bardzo delikatnie. W ten sposób, aby nie zniszczyć bluzki. Nie można zatem zbyt mocno pocierać. Wszystko musi być realizowane z odpowiednim wyczuciem. Finalnym krokiem jest wypłukanie tkaniny w ciepłej wodzie.

Jak usuwać plamy przy pomocy sody oczyszczonej?

W tym przypadku soda oczyszczona powinna być zmieszana z wodą w proporcjach 1:1. Następnie należy nałożyć powstałą papkę na daną zabrudzoną tkaninę. Co dzieje się dalej? Warto pozostawić tak potraktowane ciuchy damskie na około 30 minut. Później trzeba delikatnie potrzeć tłustą plamę przy pomocy miękkiej szczoteczki albo wacika (do uszu). Na koniec należy wypłukać ubranie w ciepłej wodzie. To powinno w zupełności wystarczyć.

Mąka ziemniaczana: jak pomaga na plamy?

Jak zastosować ten produkt w praktyce? Wystarczy posypać nią zabrudzone miejsce, a potem odczekać około kilka minut. Następnie trzeba delikatnie przetrzeć zabrudzone miejsce. Znowu bardzo ważne jest to, aby nie robić tego gwałtowanie. Ostatnim krokiem jest wypłukanie ubrania w ciepłej wodzie.