Rękawice robocze – czemu są tak potrzebne?

Ochrona w pracy, gdzie są szczególnie trudne warunki, jest bardzo ważna. Dlatego też należy mieć odpowiedni ubiór roboczy, który chroni ciało przed różnymi urazami, czy substancjami. Świetnie sprawdzą się zatem rękawice robocze, które są dostosowane zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Warto zatem bliżej poznać zalety tego rodzaju rękawic, co niewątpliwie pomoże wybrać model, który będzie spełniał wszystkie nasze wymagania.

Czym kierować się przy wyborze rękawic roboczych?

Dobrze jest wybrać rękawice robocze pod względem:

  • materiału, z jakiego zostały wykonane,
  • rozmiaru,
  • przeznaczenia.

Należy wspomnieć, że są różne klasy rękawic, co sprawia, że można je wybrać tak, by świetnie chroniły ręce w danej pracy. Dlatego też można wybrać rękawice, które są przeznaczone do pracy w niskim, średnim i wysokim ryzyku. W grupie wysokiego ryzyka są dostępne rękawice, które chronią dłonie przed niebezpiecznymi środkami chemicznymi, wysokim napięciem, czy też przed mrozem lub wysoką temperaturą. Dobrze jest zatem wybrać taki model rękawic roboczych, który będzie znakomicie pasował do wykonywanej pracy, przez co będzie pewność, że ochrona dłoni jest skuteczna.

białe ręczkawiczki ochronne

Jak można podzielić rękawice robocze ze względu na ich przeznaczenie?

Oprócz tego, że rękawice robocze można wybrać pod względem jakości, to jeszcze są dostępne modele rękawic, które są przygotowane do konkretnych zawodów. Dlatego też można wymienić rękawice antyprzepięciowe, antywibracyjne, spawalnicze, skórzane, czy też termoodporne. Dobrze jest wspomnieć, że rękawice robocze, które są odpowiednio wybrane, mogą ochronić nie tylko dłoń, ale również nadgarstek, gdyż są one dostępne o różnej długości. Tym sposobem można bezpiecznie pracować bez obawy o uszkodzenia na ciele. Warto wspomnieć, że do wykonania rękawic skórzanych wykorzystywana jest skóra bydlęca, która może też spełniać funkcję termoodporną.

Gdzie można kupić rękawice robocze?

Tego rodzaju rękawice są dostępne zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Warto dodać, że kupując w sklepie internetowym, można zaoszczędzić sporo czasu i także nie trzeba się martwić o transport produktów. Co więcej, to w sklepie online są dostępne rękawice do każdej pracy w różnych rozmiarach, co sprawia, że można bez problemu zaopatrzyć wszystkich pracowników w odpowiednie ubranie robocze, dzięki któremu są chronieni w trakcie wykonywania różnych zajęć.

Dobrze jest też wspomnieć, że rękawice robocze są dostępne w różnych kolorach i mogą być także wykonane tak, że mają dodatkową ochronę w postaci rzepu, co sprawia, że nie spadają z dłoni w trakcie pracy. Tym sposobem można komfortowo i przede wszystkim bezpiecznie wykonywać powierzone zadania.

 

Categories: BHP