Sukienki na komunię

Pierwsza Komunia Święta dziecka to wyjątkowa okazja, wymagająca odpowiedniej oprawy. Rodzice starannie dbają nie tylko o wygląd syna/córki, o przyjęcie. Zwracają oni uwagę na swój ubiór, aby i oni mogli prezentować się dobrze w tak ważnym dniu. Do wyboru są różne sukienki, jakie może założyć mama. Trzeba jednak na to uważać, aby cała kreacja nie okazała się zbytnią przesadą.

Najważniejsze zasady

Zanim kobieta podejdzie do poszukiwania sukienki na komunie, powinna pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

  • ponadczasowa elegancja, która podkreśli wyjątkowość tej okazji,
  • stonowane kolory (m.in. beż, ecru, zieleń, błękit), które są idealne na komunię, główna uwaga powinna skupić się na dziecku, a nie na jego mamie,
  • zerowa ilość cekinów, czy też ekstrawaganckich dodatków, które nie pasują do takich uroczystości.

Jeżeli któraś kobieta nie może znaleźć dla siebie idealnej sukienki, może zdecydować się na klasyczną garsonkę lub kombinezony, jakie także są na topie w ostatnim czasie. Cały strój ma mieć formalny charakter. Sukienka może być o długości midi, nieco luźniejsza. Jednak z drugiej strony, nie ma co przesadzać ze swobodą. W końcu jest to uroczystość kościelna, gdzie stroje typowo plażowe, imprezowe, są zakazane.

Skromne sukienki na komunie

Zanim nadejdzie maj, w sklepach pojawia się coraz więcej propozycji, jakie będzie można wykorzystać przy tej okazji. Warto postawić na skromne sukienki na komunie dostępne tutaj, pozwalająca na zachowanie formalnego klimatu. Pewnie wiele pań będzie patrzeć na klasyczną, małą czarną. Tak, to jedna z najbardziej uniwersalnych propozycji. Jednak przy tej okazji lepiej z niej zrezygnować. Tym bardziej że ma się do czynienia z radosną okazją. Czarny kolor może wprowadzić niepotrzebną nutkę przygnębienia, dlatego w tym dniu lepiej go unikać. Niezależnie od tego, czy ma być to sukienka dla mamy, babci, cioci, czy też innej osoby zaproszonej na tą uroczystość.

Ciekawą i jak najbardziej wskazaną propozycją wydają się sukienki na komunie, posiadające kwiatowe desenie. Maj to miesiąc, kiedy takich akcentów jest dużo dookoła. Jak najbardziej można się nimi kierować, wybierając kreację na tak ważną uroczystość. Trzeba także pamiętać o tym, aby na komunię wybrać nie tylko odpowiednią sukienkę, ale także buty (zapewniające maksimum wygody i komfort) oraz dodatki (torebka, biżuteria). Liczy się również makijaż, który powinien zostać dopasowany m.in. do posiadanej sukienki. W ten sposób kobieta będzie mogła bez problemu przygotować się do Pierwszej Komunii Świętej.